Historie

Malířská a lakýrnická firma Eduard Číž vznikla v roce 1996. V průběhu existence se činnost firmy kromě klasických malířských a lakýrnických technologií specializovala i na nestandardní dekorativní malby pro náročné klienty.

S vývojem firmy, bylo přirozené se přizpůsobit nárokům klientů a firma rozšířila spolupráci s architekty, stavebními firmami atd. Proto je firma v současné době schopna zabezpečit klientům „práci na klíč“ a po konzultaci s klientem firma Číž zabezpečí veškeré požadavky klienta na základě klientova přání.

Před započetím realizace zakázky je možno po dohodě provést firmou Číž poradenství v oblasti barevného řešení interiérů i exteriérů včetně doplňků. Poradenství provádí firma i na požádání u klientů, kteří mají v úmyslu realizovat malířské práce svépomocí apod.

Firma Číž provádí zejména malířské práce, kde specializací firmy jsou malby s efektem starých stěn (antika), barevné ladění interiérů a další. Největší zkušenosti má firma se starší zástavbou v centru Prahy. Provádíme rekonstrukce maleb, štuků včetně ozdobných štuků, štukatérské práce. Firma se zaměřuje zejména na území hlavního města Prahy, ale není problém po dohodě s klientem zhotovit práci na území celé České republiky.

Firma provádí malířské a lakýrnické práce, jak v obytných zděných, panelových domech, tak i v administrativních budovách, včetně schodišť aj. Pracovníci firmy mají zkušenosti při provádění malířských prací u památkově chráněných objektů.

Firma provádí venkovní nátěry fasád domů i jiných objektů, tzn. jak je již výše uvedeno, administrativní budovy, sklady, prodejny, restaurace, výrobní prostory atd. Po ukončení malířských nebo lakýrnických prací pracovníci firmy vždy opustí prostor uklizen, včetně odvozu obalů a jiných odpadů souvisejících s jejich prací.

Firma používá ke své činnosti materiály:
• barvy: Dulux, Johnstones, Cassati, Düfa, Caparol, Ekstein, Herbol, Brilux, Mistral, Primalex atd.,
• penetrace: Brilux, Mistral, Sokrat a dle doporučení výrobce barvy,
• tmely: Molto, Devos Kyt, Nivelin,
• štuky: Keraštuk aj.

Vzhledem k umístění sídla i kanceláře firmy, jež se obojí nachází na rozhraní Vinohrad a Žižkova, a vybavenému zázemí jsme schopni operativně a profesionálně řešit požadavky i těch nejnáročnějších klientů.